طرز تهیه ژله رولی

[ad_1]

ژله رولی دو رنگ

در این مطلب طرز تهیه ژله رولی بدون بستنی را با روشی بسیار ساده، آموزش خواهیم داد. این ژله، ظاهر بسیار زیبایی دارد و معمولا کودکان عاشق این دسر خوشمزه هستند و حتی علاقه زیادی برای درست کردن آن نیز نشان می دهند.

برای درست کردن ژله رولی می توانید ژله و مارشمالوهایی با طعم و رنگ دلخواه را استفاده کنید.

نکته: می توانید برای این کار به جای مارشمارلو از ژله ای با رنگی دیگر استفاده کنید، اما استفاده از مارشمارلو نتیجه ی بهتری به شما می دهد.

مواد لازم

ژله طعم دلخواه1 بسته 85 گرمی
آب سردنصف لیوان
مارشمارلویک و نیم پیمانه

 

ژله رولی دو رنگ,تزیین ژله رولی

طرز تهیه ژله رولی

ابتدا ظرفی با ابعاد 20 در 30 سانتی متر را انتخاب کرده و کمی روغن بی بو و مزه توی آن اسپری کنید. برای این کار نباید از روغن طعم دار استفاده کرد، چرا که در این صورت طعم روغن خوراکی در ژله حس می شود و خوشایند نخواهد بود. می توانید به جای اسپری کردن از سلفون نیز استفاده کنید فقط دقت کنید که سلفون پاره نشود.

آب و ژله را در داخل یک کاسه شیشه ای هم می زنیم و به مدت 1 دقیقه داخل مایکروفر قرار می دهیم. پس از 1 دقیقه، کاسه را از داخل مایکروفر خارج کرده و به خوبی هم می زنیم. اگر ژله به خوبی حل نشده باشد، می توانید دوباره به مدت 20 ثانیه آن را داخل مایکروفر قرار داده و سپس هم بزنید.

طرز تهیه ژله,تهیه ژله

مارشمالو ها را به کاسه اضافه کنید و به مدت 20 تا 40 ثانیه داخل مایکروفر قرار می دهیم تا مارشمالوها شروع به پف کردن کنند.

نکته: حواستان باشد اگر مارشمالو ها را مدت زمان بیشتری داخل مایکروفر قرار دهید، کاملا حل شده و در نتیجه ژله رولی دو رنگ نخواهد شد.

مخلوط را به خوبی هم بزنید تا مارشمالوها حل شوند و لایه ی ای در بالای ژله تشکیل دهد. پس از کمی سرد شدن مخلوط ژله و مارشمارلو را داخل ظرفی که قبلا آماده کرده ایم ریخته و به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا ژله کاملا خودش را بگیرد. مارشمالوها به صورت یک لایه جداگانه بالای ژله به رنگ روشن در می آیند.

طرز تهیه ژله رولی بدون بستنی

پس از اینکه ژله کاملا خودش را گرفت و سفت شد، ظرف را از داخل یخچال بیرون آورده و ژله را به آرامی از ظرف خارج می کنیم و روی یک سطح صاف قرار می دهیم.

از یک طرف ژله شروع کرده و آن را مطابق شکل رول می کنیم.

ژله رولی,ژله

ژله رولی را به قطعات 1 تا 5/1 سانتی متری برش دهید. به نظر من بهترین روش برای برش ژله استفاده از نخ است. برای این کار، نخ را به دور رول قرار داده و با کشیدن آن، ژله را برش دهید. انجام این کار و برش دسر با استفاده از لوازم خیاطی، برای کودکان بسیار جذاب و لذت بخش است.

ژله های رولی بدست آمده باید اندکی سفت باشند. در نظر داشته باشید که ژله و مارشمالوهایی که محصول کارخانه های متفاوتی باشند می توانند باعث شوند که دسر ما اندکی سفت تر یا اندکی شل تر شود.

پس از برش ژله، آن را تا زمان سرو داخل یخچال قرار دهید.

تزیین ژله رولی,برش ژله رولی

ژله رولی گل رز

برای داشتن ژله رولی به شکل گل لازم است قبل از رول کردن ژله را برش بزنید. یک چاقو بردارید و با گرم کردن آن در آب جوش آن را به اندازه ی دو رل برش بزنید در حدود 4 سانت، سپس وسط هر یک از قسمت های جدا شده را به صورت دالبری برش بزنید، سپس هر لایه را جداگانه رول کنید، دالبرهای ایجاد شده شبیه گلبرگ های گل رز می شود که با تفاوت وجود دو رنگ بودن شکل زیبایی به خود می گیرد.

طرز تهیه ژله رولی گل رز

ژله رولی دو رنگ گل رز

دستور این ژله مانند همان قبلی است با این تفاوت که دو رنگ ژله با مارشمارلو تهیه می شود و پس از سرد شدن ژله ها، آنها را به آرامی از دوسوی ظرفی که آماده کرده اید در ظرف بریزید به گونه ای که ژله ها با هم مخلوط نشوند. بدون تکان های اضافی ظرف را در یخچال بگذارید تا ببندد. پس از آماده شدن با چاقو برش های دالبری بزنید و آن را رول کنید تا شکل رز چند رنگ به خود بگیرد.

طرز تهیه ژله رولی به شکل گل رز

نکته: دقت کنید که لایه ژله و مارشمارلوتان باید نازک شود؛ اگر این لایه کلفت شود هنگام رل کردن ترک می خورد یا می شکند و نتیجه خوبی به بار نمی آید.

طرز تهیه  ژله رنگین کمان، ژله طالبی، ژله هندوانه و ژله فالوده ای را مشاهده کنید.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *