چای سرد

[ad_1]

آیس تی (یخ چای)

چای سرد، یخ چای یا آیس تی نوشیدنی خنکی است که از گذشته در کشورهای آسیای شرقی مرسوم بوده است. این چای با طعم های مختلف می تواند در رفع عطش روزهای گرم بهار و تابستان نقش مهمی ایفا کند.

 مهم نیست که شما کجا هستید، و چه می کنید، هیچ چیزی نمی تواند مانند یه لیوان چای سرد برای شما در فصل تابستان طراوت و شادابی به ارمغان آورد.

درست کردن چای سبز آسان، کم هزینه و سریع است فقط کمی سلیقه و ابتکار عمل نیاز دارد.

حقایقی درمورد چای و اثر چای سبز بر قلب را مطالعه کنید.

چای سرد

تهیه چای سرد

برای تهیه چای سرد نیاز به چای خشک دارید، چای کیسه ای انتخاب مناسبی است و بهتر است از چای سبز کیسه ای استفاده کنید. برای این چای روش های متفاوتی وجود دارد اما بهترین آنها این است که چای را به روش معمول همیشگی دم کنید تا آب عطر و طعم چای را به خود بگیرد سپس آن را در یخچال بگذارید تا سرد شود. توجه داشته باشید که باید درب ظرف حاوی چای را بگذارید تا بوی مواد غذایی داخل یخچال را به خود نگیرد. پس از سرد شدن تکه های میوه یا ادویه های  مورد علاقه خود را به همراه قطعه های یخ و مقدار دلخواه شکر به چای اضافه کنید و آن را سرو کنید.

چای سرد چیست

چای سبز با هندوانه و سبزی ریحان

چای سبز بهترین چای برای استفاده در چای سرد است، آب را بچوشانید و سپس یک چای کیسه ای را در آن بگذارید تا طعم چای سبز را به خود بگیرد. چای آماده شده را در یخچال بگذارید. پس از سرد شدن آب هندوانه را به همراه برگ های ریحان و کمی شکر به چای اضافه کنید. یک طعم فوق العاده را در کنار رفع عطش خود در گرما تجربه خواهید کرد.

خواص چای سرد

چای سبز با طعم آناناس و سبزی ریحان

چای سبز را به روشی که قبلا ذکر شد دم کنید و در یخچال قرار دهید، پس از سرد شدن تکه های آناناس را به همراه سبزی ریحان و قطعه های یخ در آن بریزید. سعی کنید از آناناس طبیعی استفاده کنید که علاوه بر طعم فوق العاده خاصیت آن را نیز افزایش می دهد. استفاده از آب آناناس در این چای هم می تواند به عنوان شیرین کننده طعم دهنده مناسبی باشد. این نوشیدنی مناسب برای برای افزایش انرژی و طراوت شما مناسب است.

آیس کافی,آیس تی

چای سرد با لیمو ترش

شما می توانید برای تهیه آیس لمون تی معروف یا همان چای سرد با لیمو ترش از چای سیاه استفاده کنید و پس از دم کردن چای آن را در یخچال بگذارید تا سرد شود سپس برش های لیموی تازه را به چای سرد شده اضافه کنید، قطعات یخ و شکر را نیز به میزان دلخواه به این نوشیدنی تابستانی اضافه کنید، این چای در رفع خستگی به شما کمک زیادی خواهد کرد

چای سرد لیمویی,چای سرد نعنایی

چای سرد نعناع

برای تهیه چای سرد نعناع دو روش وجود دارد. یکی از این روش ها مانند سایر چای های سردی که مرور شد شما می توانید چای سیاه یا سبز را دم کنید و پس از سرد شدن در یخچال آن را با برگ های تازه نعناع و قطعه های یخ به چای نعناع تبدیل کنید. روش دیگر این است که در حین دم دادن چای سیاه یا سبز مقداری نعناع خشک شده را به چای اضافه کنید تا در حین دم کشیدن عطر و طعم نعناع را به خود بگیرد و سپس در یخچال بگذارید تا سرد شود. افزودن شکر و سایر ادویه های به سلیقه ی شما بستگی دارد.

چای سرد نعناع,

نوشیدنی چای سرد با پرتقال و چای ترش و شیرین خنک را امتحان کنید.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *